MaRina - Nie Prowokuj (Official audio) #Warstwy

11 Views
Published
Link do albumu: http://www.soundline.biz/MaRinaWarstwy
AUTORZY: MARINA, SQUID BITS, GVERILLA

MaRina „Warstwy” to trzeci po „Hard Beat” (2011) i „On My Way” (2017) album artystki, tym razem po raz pierwszy utrzymany w rapowym brzmieniu. Gościnnie, w utworach usłyszeć możemy czołówkę polskiej sceny rapowej: Kabe, Young Igi, Smolasty, Mr. Polska, Gverilla. Link do albumu:

“Warstwy” to album, na którym MaRina nie boi się sięgać po nowe środki artystycznego wyrazu. Najlepszym tego przykładem jest utwór „Zobacz to”, gdzie wokalistka rapuje, lub wiele innych kawałków, w których z premedytacją przemyca wciąż kontrowersyjny w Polsce „mumble rap” charakteryzujący się celowo trudnym do zrozumienia w pierwszym odsłuchu tekście. Artystka zdecydowała się nagrać pierwszy polskojęzyczny album na własnych zasadach.

“Warstwy” to symbol charakteru, który MaRina odkrywa przed słuchaczami za pomocą swojej muzyki. Artystka jest na tym albumie odważna i bezkompromisowa, ale pokazuje również swoje delikatniejsze, rodzinne oblicze. Album jest jednocześnie zakończeniem okresu, który opisywała już w tekstach na płycie “On My Way” i który dobitnie musiał zostać podsumowany również w języku polskim.

“Album “Warstwy” to moja artystyczna forma upustu emocji, które mną szargały w ostatnim czasie…Miałam wrażenie, że kilka kwestii wisiało gdzieś w powietrzu i należało się do nich w jakiś sposób odnieść” - powiedziała MaRina. “Obiecałam moim fanom i słuchaczom album w tym roku - słowa dotrzymałam. Choć czasy są bardzo ciężkie dla nas wszystkich i rozważałam przeniesienie premiery albumu na bardziej radosny - odpowiedni moment, to jednak czuję się zobowiązana dopełnić, w pewnym sensie, mój artystyczny obowiązek i dostarczyć słuchaczom rozrywkę w postaci muzyki. Choć pandemia bardzo utrudniła proces tworzenia, udało mi się zorganizować warunki do pracy tak, aby spełnić obietnicę. Stworzyłam studio gdzie w warunkach domowych skomponowaliśmy i nagraliśmy wokale wszystkich utworów, aby później dostarczyć je do profesjonalnego studia i dokończyć produkcję. Podróżowałam stale między Warszawą, a Turynem, aby to wszystko się udało i bym mogła wręczyć moim słuchaczom świąteczny prezent, w postaci mojego pierwszego albumu po polsku. Album “Warstwy” dedykuję wszystkim, którzy nie mają odwagi by zaryzykować, którzy myślą, że czasem czegoś już nie wypada, nie przystoi, że już za późno, a może nie ma sensu... Nigdy nie jest za późno by spełniać marzenia” - podsumowała MaRina.Album zawiera jedenaście utworów i promują go do tej pory trzy single oraz teledyski:
30 listopada 2020 r. - MaRina ft. Smolasty ,,Skandal (Odbijam)” (https://youtu.be/ehXRviq09CY),
7 września 2020 r. - MaRina ft. Young Igi „Nigdy Więcej” (https://youtu.be/lN_WvURB3mw)
18 listopada 2019 r. - MaRina ft Kabe „News” (https://youtu.be/cYNGlkH9vAo).

Na płycie znalazły się podziękowania MaRiny dla ekipy song-writerskiej: “Mateuszowi Kochańcowi/Gverilla, Jeremiemu Sikorskiemu, Wojciechowi Olejarzowi za wspólny czas spędzony w studiu przy tworzeniu numerów a w szczególności Jankowi Szareckiemu/SQUID BITS za sprawną współpracę przy produkcji i Markowi Walaszkowi za mix i master materiału”.

Płyta dostępna jest w sklepach cyfrowych, a w fizyczne wydanie albumu można zamówić poprzez Empik.com oraz w sieci sklepów EMPIK. Dystrybucją MaRina „Warstwy” zajęła się firma E-Muzyka. Album został w całości wyprodukowany przez MaRina Łuczenko-Szczęsna i wytwórnię MaRina Music. Promocją albumu zajmuje się MaRina Management. Premiera albumu: 7 grudnia 2020 roku.

Lista utworów:
1. Nigdy Więcej ft. Young Igi
2. Nie Prowokuj
3. Skandal (Odbijam) ft. Smolasty
4. Chcesz Mnie Oglądać Nago
5. Zobacz To ft. Mr. Polska
6. Warstwy
7. Dotknij ft. Gverilla
8. News ft. Kabe
9. Czarne Lustro
10. Oddech
11. Spokój


Tekst:

Bawię, bawię się, wszystko idzie tutaj tak jak chcę
Nie, nie znamy się i nie prowokuj mnie
Różni ludzie wciąż się kręcą wokół mnie
Moi ludzie okej, Twoi nie, nie, nie (2x)

Nie dawaj mi rad, bo ja ich nie chce, nie
I nie trzymam wrogów blisko, nie chcę mieć
Nic wspólnego, jeśli coś ode mnie chcesz
Przyjaciół nie kupisz za cash
Jesteś ze mną zawsze albo idź stąd precz
Mam rodziny wsparcie i przyjaciół też
Wbijam na scenę all black, jak “Men in Black”
Rest in peace, bo twój styl jest dead

Bawię, bawię się, wszystko idzie tutaj tak jak chcę
Nie, nie znamy się i nie prowokuj mnie
Różni ludzie wciąż się kręcą wokół mnie
Moi ludzie okej, Twoi nie, nie, nie

Ogień, wchodzę do studia
Zawsze się lubiłam wyróżniać
Nie mam zamiaru się kłócić
Nie mam zamiaru Cię słuchać
Wyobraźnia, to studnia bez dna
Popatrz na mnie, chce być najlepsza
Nieograniczony mam potencjał
Jak nie widzisz tego, to mnie kurwa nie znasz!
Bije się z myślami jak w kick-boxing
Łykaj moje wersy, a nie proszki
Stop fałszywym ludziom, już mam dość ich
Chcesz się ze mną bawić?
Weź dorośnij
Category
Music
Be the first to comment